Ekologiczne gadżety – pokaż klientom, że Twoja firma jest eko!

13.01.2020
Świadomość ekologiczna konsumentów rośnie z roku na rok. Firmy stawiające na rozwiązania przyjazne środowisku są postrzegane jako nowoczesne i cieszą się większym zaufaniem wśród klientów. Chcesz wdrożyć ekologiczne trendy w swoim przedsiębiorstwie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pierwszym krokiem mogą być ekologiczne gadżety reklamowe. Poznaj propozycje, które przypadną do gustu Twoim kontrahentom, klientom i pracownikom!

Czym wyróżniają się eko gadżety?

Potencjał gadżetów reklamowych jest znany każdemu przedsiębiorcy, który przewiduje w swoim budżecie środki na ich zakup. W ostatnich latach coraz popularniejsze są ekologiczne gadżety. To produkty wytwarzane z naturalnych materiałów, np. papieru. Trend na ekologię trwa już od kilku lat. Działania proekologiczne pozwalają firmie wyróżnić się na tle konkurencji, a jednocześnie chronić środowisko.

Jeszcze kilkanaście lat temu cena ekologicznych gadżetów skutecznie odstraszała osoby odpowiedzialne za ich zamawianie. Skomplikowany proces produkcyjny i niższe zainteresowanie klientów negatywnie odbijały się na kosztach produkcji. Aktualnie sytuacja wygląda inaczej – eko gadżety są oferowane w cenach zbliżonych do cen standardowych gadżetów. Ich zakup niesie jednak wiele korzyści.

Gadżety ekologiczne to pro-ekologiczny pozytywny wizerunek firmy

Jednym z powodów, dla których warto kupić gadżety ekologiczne z nadrukiem, jest ich wielofunkcyjność. Do ich użycia używa się materiałów biodegradowalnych lub nadających się do recyklingu. Firma inwestująca w ekologiczne gadżety reklamowe jest postrzegana przez kontrahentów i klientów jako nowoczesna i progresywna. Takie działania wpisują się też doskonale w filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zamawiając ekologiczne gadżety do domu lub dla dzieci, możesz jedynie zyskać. Świadomi konsumenci nie tylko chętnie przyjmą od Ciebie upominek, ale będą również bardziej skłonni zrobić kolejne zakupy czy ponownie skorzystać z oferowanych przez Ciebie usług. Twoja firma będzie się im kojarzyć z ochroną natury. Podążając za ekologicznym trendem, możesz zdobyć nowych kontrahentów, którzy w swojej codziennej pracy kierują się podobnymi wartościami.

Edukuj klientów i pracowników, wykorzystując gadżety ekologiczne z nadrukiem

Czy wiesz, że 70 proc. śmieci zanieczyszczających morza to plastik? By zmienić ten stan rzeczy, konieczna jest zmiana przyzwyczajeń konsumentów. Prowadząc firmę, masz wpływ na decyzje podejmowane zarówno przez Twoich klientów, jak i pracowników. Gadżety ekologiczne z nadrukiem są mniej inwazyjne dla środowiska, choć doskonale spełniają swoją rolę. Ich wprowadzenie do firmy można połączyć ze szkoleniami, choćby z sortowania odpadów czy sposobów na zmniejszenie ilości wykorzystywanego w firmie papieru.

Dlaczego warto ponieść ten wysiłek? Wykorzystując ekologiczne gadżety, możesz spowodować, że pracownicy podejmą również inne działania, dzięki którym Twoja firma poczyni oszczędności. Dotyczy to m.in. wykorzystania energii elektrycznej. Możesz również zyskać lojalnych klientów, którzy będą wracać do Ciebie, pozwalając Ci dalej rozwijać biznes.

Notatniki i eko długopisy – najpopularniejsze gadżety ekologiczne

Mimo że współcześnie niemal wszystkie firmy korzystają z komputerów, to czasem pod ręką przydaje się notatnik i długopis. Zamiast plastikowych długopisów czy notatników z okładkami z tworzyw sztucznych, zacznij wykorzystywać eko przybory biurowe. Jeżeli długopisy rozdajesz również klientom, zamów te, które zostały wykonane z papieru lub drewna. W naszej ofercie znajdziesz też długopisy bambusowe i długopisy z kartonowym korpusem. Produkty te nie tracą ani na funkcjonalności, ani na wytrzymałości.

DługopisKolorowe długopisyDługopis drewniany linijka

Ekologiczne gadżety do domu – torby bawełniane

By zacząć chronić środowisko naturalne, czasem wystarczy zmiana codziennych nawyków. Jeżeli prowadzisz sklep, rozdawaj lub wprowadź do sprzedaży torby wielokrotnego użytku. Bawełniane torby eko na zakupy cieszą się dużą popularnością wśród klientów. To ekologiczne, ale jednocześnie praktyczne gadżety, które można mieć zawsze przy sobie. Mają one duże pole nadruku, dzięki czemu można na nich umieścić zarówno firmowe logo, jak i przyciągające uwagę hasło reklamowe.

Żółta torbaCzerwona torbaZielona torba

Kredki, kolorowanki i przyborniki – ekologiczne gadżety dla dzieci

Dzieci szybko się uczą, a wzorce, które przyswoją w dzieciństwie, często towarzyszą im przez całe życie. Jak wykształcić w najmłodszych proekologiczną postawę? Ważne są nie tylko lekcje i kontakt z przyrodą, ale także pokazywanie dzieciom, że mają wybór. Prowadzisz przedszkole lub zajmujesz się dystrybucją produktów dla dzieci? Pamiętaj, by uwzględnić w budżecie kupno ekologicznych kredek, kolorowanek czy przyborników z hasłem reklamowym. Produkty te możesz też spersonalizować, zlecając nadruk imion dzieci.

Kredki pasteloweKolorowankiPrzybiornik

Nie znalazłeś produktu? Napisz do nas!