Zimowe gadżety reklamowe – 5 najlepszych pomysłów

30.12.2019
Aby przykuć uwagę klientów, firmy zamawiają gadżety reklamowe. Nie od dziś wiadomo, że konsumenci lubią otrzymywać produkty za darmo. Chociaż długopisy, smycze, notesy czy parasolki z firmowym logo wciąż cieszą się dużą popularnością, to w ich przypadku trudno mówić o elemencie zaskoczenia. Chcesz zadziwić swoich kontrahentów lub klientów? Wykorzystaj zimowe gadżety reklamowe – obok niektórych z nich trudno przejść obojętnie.

Skąd pomysł na zimowe gadżety?

Kamizelka odblaskowa

Promocja marki odbywa się przy użyciu różnych narzędzi. Jednym z najtańszych nośników reklamy są gadżety. Drobne upominki wręczane klientom mogą być niezwykle skuteczne, o ile będą ciekawe. Stąd też producenci gadżetów reklamowych wykazują się kreatywnością. Rezultatem są m.in. gadżety firmowe na zimę, które można wręczyć zarówno klientom, dostawcom, jak i pracownikom.

Którym firmom szczególnie opłaca się zamówić gadżety reklamowe zimowe? Jeżeli sprzedajesz sprzęt sportowy, oferujesz artykuły dekoracyjne do domu lub produkty dla dzieci, darmowe upominki w postaci gadżetów możesz wykorzystać, by zwiększyć sprzedaż, budować świadomość marki i kreować pozytywny wizerunek swojej firmy.

Nie masz pomysłu na to, jakie gadżety reklamowe zimowe mógłbyś zamówić? Zainspiruj się naszymi propozycjami – przygotowaliśmy listę 5 praktycznych zimowych gadżetów, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Odblaski z logo – dla pieszych i rowerzystów

Zimą zmrok zapada bardzo szybko, a to z kolei powoduje, że zarówno piesi, jak i rowerzyści są mało widoczni na drodze – kierowcy mogą ich nie zauważyć. Jak temu zapobiec? Możesz zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów, wręczając im odblaski reklamowe. Dziś są to nie tylko charakterystyczne żółte lub pomarańczowe kamizelki, ale również zawieszki, opaski samozaciskowe na ramię i breloki. Te ostatnie można przypiąć zarówno do torebki, jak i plecaka. Na każdy z wymienionych produktów naniesiemy logo Twojej firmy lub dowolny nadruk.

Latarki i lampki – nie tylko dla sportowców

Bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza nieoświetlonej, podnosi też latarka na głowę. To szczególnie doceniane gadżety zimowe przez biegaczy i rowerzystów, którzy nie rezygnują z aktywności fizycznej wraz z końcem lata. W kategorii latarki i lampki zgromadziliśmy jednak znacznie więcej produktów. Z myślą o swoich pracownikach możesz zamówić małe, energooszczędne lampki biurkowe. Klienci doceniają też lampki do czytania oraz aluminiowe mini latarki, które można mieć zawsze przy sobie. Wszystkie produkty idealnie sprawdzają się w roli gadżetów reklamowych – mają wystarczająco dużą powierzchnię, by nanieść na nie firmowe logo lub inny, wskazany przez zamawiającego nadruk.

Czapki, rękawiczki i szaliki – zimowa odzież reklamowa

Gdy temperatura spada poniżej zera, z szafy chętnie wyciągamy ciepłe ubrania oraz akcesoria – czapki, rękawiczki i szaliki. Jeżeli na tych produktach znajdzie się firmowe logo, będą to zimowe gadżety reklamowe. Jak przekonać klientów lub pracowników do korzystania z nich? W przypadku firmowej odzieży ważny jest umiar. Najlepiej, aby logo lub hasła były niewielkich rozmiarów. Weź przykład z marketingowców pracujących dla sieci hoteli Hayatt. Zamiast dużych nadruków, które zniechęcają do używania produktów, postawili oni na mikroskopijne logo, kierując się rozwiązaniami stosowanymi przez markę odzieżową Lacoste.

Czerwona czapka zimowaNiebieska czapka zimowaRękawiczki zimowe

Ogrzewacze do rąk – podaruj klientom ciepło w chłodne dni

Skrobanie zamarzniętych szyb samochodu, lepienie bałwana w przydomowym ogródku czy kilkugodzinne szaleństwo na narciarskich szlakach łączy jedno – zimne dłonie. Chcesz kupić gadżety reklamowe zimowe, z których osoby obdarowane będą mogły korzystać każdego dnia? Wybierz ogrzewacze do rąk. Mają one kilka zalet – z jednej strony pozwalają szybko ogrzać dłonie, z drugiej są na tyle małe, że wychodząc z domu, zawsze można je zabrać ze sobą. W sprzedaży posiadamy szeroki wybór ogrzewaczy w różnych kształtach i kolorach. Na powierzchni każdego z nich możemy umieścić firmowe logo lub dowolny nadruk, zgodnie z życzeniem klienta.

Ciepłe koce i ręczniki – praktyczne gadżety zimowe

Jeżeli gadżet reklamowy nie będzie praktyczny, to szybko trafi na dno szuflady lub do szafy. Jest sposób, by temu zapobiec – wystarczy wybrać te gadżety firmowe na zimę, które zostaną przez klientów docenione. Tak jest choćby w przypadku ciepłych kocyków czy chłonnych ręczników. Pierwsze doskonale sprawdzą się w każdy zimowy wieczór. Ręczniki są z kolei uniwersalne – korzystamy z nich na co dzień. Jeżeli sprzedajesz rzeczy dla dzieci, gratis w postaci małego ręcznika z logo przypadnie do gustu każdemu rodzicowi.

Nie znalazłeś produktu? Napisz do nas!