Tampodruk

24.06.2018 Metody znakowania gadżetów
Tampodruk jest nadal niezastąpioną techniką zdobienia gadżetów reklamowych. Produkty typu długopisy, breloki, power banki, pamięci USB czy pendrivy idealnie się do tego nadają.

 

Czym jest tak tampodruk i co znakujemy tą metodą znakowania gadżetów?

Znakowanie metodą tampodruku jako wciąż główny sposób znakowania gadżetów reklamowych . Metoda ta ma wiele zalet oraz pozwala na uzyskanie unikalnych i trwałych efektów. Dzięki tej metodzie możliwe jest zachowanie czytelności i precyzji, nawet w przypadku nakładania drobnych wzorów na niewielkiej powierzchni.

 

Na czym tak naprawdę polega technika tampodruku i do czego się ją stosuje?

Tampodruk nazywany jest także tampondrukiem (obie naz. Jest to technika druku pośredniego, polegająca na nakładaniu trwałej i gęstej farby na wybraną powierzchnią za pomocą tamponu (miękkiego i gładkiego stempla). Jest to jedna z najbardziej cenionych metod znakowania gadżetów reklamowych. Stosować można ją zarówno w przypadku produktów plastikowych, metalowych jak również szklanych, gumowych czy drewnianych. Tampodruk świetnie sprawdza się nawet w przypadku nierównych i trudnych powierzchni (piłki antystresowe, długopisy, kubki termiczne itd). Można zatem sięgać po niego nie tylko do drukowania na płaskich powierzcniach ale także na tych cylindrycznych, kulistych. Na jakość druku największy wpływ mają dobór odpowiedniego tamponu, dobrze przygotowana matryca (na polimerowych / metalowych płytkach) oraz właściwie dobrana farba do zadrukowywanej powierzchni.

Zwykle stosuje się silikonowe stemple, które są dostępne w różnych kształtach. Jako że są one elastyczne, bezproblemowo dopasowują się do kształtu zadrukowanego produktu.Schemat znakowania tampodrukiem składa się z naniesienia farby na matrycę, usunięcia nadmiaru farby z jej powierzchni oraz przeniesienia farby z matrycy z wzorem na tampon który oddaje to na gotowy gadżet. 

Dlaczego tampodruk?

Tampodruk jest świetną metodą znakowania, szczególnie w przypadku gadżetów reklamowych. Długopisy, breloki, power banki, pamięci USB, zegarki, antystresy to tylko wybrane upominki reklamowe gdzie tampodruk się sprawdza idealnie. Pozwala na wierne odwzorowanie niemalże każdej grafiki, logotypu czy herbu,  nawet na trudnych, nieregularnych powierzchniach i materiałach. Nadruk dzięki temu jest czytelny, ostry i nawet jak jest b. mały i prawie nieczytelny to przy powiększeniu lupą widać jego szczegóły. Znakowanie tą metodą jest opłacalne od ilości 50 sztuk, ponieważ wielkość nakładu ma wpływ na cenę jednostkową a koszt matycy jest dzielony przez większą ilość. 

Nie znalazłeś produktu? Napisz do nas!